Kurumsal SEO Danışmanlığı

Kurumsal SEO ; Kurumsallık bir çok tanıma sahip olabilir ancak bu tanımlardan birisi kesinlikle zamana ayak uydurmaktır. Şimdi de internet zamanıdır. İnternetin bu kadar önemli olmasında arama motorlarının büyük payı vardır çünkü insanlar artık bilmedikleri şeyleri ilk olarak arama motorlarına sormaktadırlar. Cep telefonları ile artık bu arama motorları insanların yanlarından ayırmadıkları ilk danışmanlarıdır, her şeyi ilk olarak bunlara sorarlar. Bu kullanım boyutu da büyük bir kazanç potansiyeline olanak sağlamaktadır.

Neden Kurumsal SEO ?

VENERA KURUMSAL SEO

Arama motorları bu kadar çok insan tarafından kullanılır hal alınca, burada ilk sıralarda yer almak da şansa bırakılmayacak kadar önemli olmuştur. Bu nedenle Amerika’da 1998 kurulum yılına dayanan SEO şirketleri varken, bu işin ülkemizde yaygınlaşmaya başlanması 2008 yılını bulmaktadır. Bu yıllardan beridir arama motorları kaliteli içeriği, kalitesiz ve kötü amaçlı olandan ayırmak için çalışmaktadır.

SEO çalışmasının amacı kaliteli içerikler ve siteler oluşturmaktır. Buradaki kalitenin belirleyicisi veya yargılayıcısı arama motorlarıdır. Arama motorları daha çok insanın internet kullanması için, site sahiplerine kalite standartlarını açıklamıştır. Ancak arama motorları siteleri sıralarken kullandığı tüm kriterleri açıklamaz, çünkü bu durumda arama motorlarını manüple edici çalışmalar ortaya çıkacaktır.

Geçmişte arama motorları bu kadar gelişmemişti ve Black Hat SEO denilen yöntemler ile kalitesiz siteler, arama motorlarına kaliteliymiş gibi gösterilebiliyordu. Ancak artık arama motorları çok gelişti ve hala gelişiyor. Bu gelişim süresince Black Hat SEO kullandığını saptadığı sitelere çok ağır cezalar verdi. Bu nedenle hiç bir doğal kaliteli içerik dışındaki uygulamaları önermiyoruz. Şu an belki arama motoru yakalayamaz ancak her gün daha akıllı olan bir makinenin sizi yakalaması için arkanızda bir şey bırakmış olursunuz ki buna yeltenmeye hiç gerek yoktur.

seo

Kurumsal SEO ise normal sitelerden daha da önemlidir. İyi bir SEO sahibi olmak demek çok daha fazla müşteri kazanmak demektir. İlk olarak aklınıza reklam vermek gelebilir. Ancak reklamlar için sürekli ücret ödemeniz gerekir ve arama motorlarındaki reklamların tıklanma oranı doğal olarak ilk sıralarda olan sitelerden daha azdır. Çünkü insanlar arama yapınca reklam alanındaki siteler ile doğal olarak orada olan siteler arasında bir kalite farkı olduğunu kullana kullana anlamışlardır. Bunun yanında arama motorlarına reklam vermek ucuz değildir ve reklamı kesince tüm tanıtım kaynağınızı kaybedebilirsiniz.

Doğal SEO Çalışmaları

Doğal SEO çalışmaları ise hem arama motorlarında üst sıralara çıkmanızı hem de kaliteli bir site sahibi olmanızı sağlayacaktır. Benim sitem zaten kaliteli, çok para verdim diyebilirsiniz. Ancak bir sitenin SEO dolayısı ile arama motorları tarafından kaliteli sayılması için çok sayıda kriter vardır ve bunları sağlayan siteler kullanıcılara da daha kaliteli bir hizmet verirler.

Arama Motoru Optimizasyonu İçin Kime Güvenilmeli ?

VENERA-kurumsal-seo

Kurumsal SEO oldukça önemlidir ve işini bilen kişilere yaptırılmalıdır. Dediğimiz gibi sitenizi emanet ettiğiniz kişi eğer arama motorlarını kandırıp kısa yoldan size başarılıymış gibi görünmeye çalışırsa kaybınız büyük olur. Siteniz bir kez ceza alınca mevcut rekabete bağlı olmak ile birlikte ilk sıralarda yer alması çok zor bir hal alır.

SEO Uzmanı

Eğer kendini SEO uzmanı olarak tanıtan birisi rekabet analizi yapmadan başarı vaat ediyorsa yalancıdır ve yine süresiz başarı vaat ediyorsa yine yalancıdır. Size ölçüsüz vaat veren kişilerin samimiyetine inanmayın, yoksa kaybınız büyük olur. Size en iyi hizmeti sunmamız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Arayın Yardımcı Olalım !

SEO konusunda kendini kanıtlamış ve popüler kelimelerde referansları olan şirketimizden teklif almak ve bizimle bir kahve içmek için hemen bizimle iletişim kurun.

Hemen bizimle iletişim kurun !

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Konu
 SEO Web Tasarım SEM - Reklam Yönetimi Sosyal Medya Dijital Pazarlama Diğer Şikayet

İletiniz